Kilplaste Küla

 

Lavastus viib vaataja kokku kilplastega – ühe kauge küla kummaliste inimestega, kes otsustavad hakata rumalateks.

Kui varem olid nad üle kogu maa kuulsad oma tarkuse poolest, siis nüüd saavad nad tuntuks täna oma rumalusele. Küll nähakse neid soola maha külvamas, küll räägitakse nende nõukojast, milles pole ühtegi akent, küll sellest, kuidas nad mütsiga soojust tuppa tassivad. Kilplased ise on aga oma eluga rahul, eriti nende naised, sest rumalaid mehi ei kutsuta kusagile appi ja nad saavad päevast päeva oma kodus olla ja kilplaste hüvanguks tööd teha. Nad loodavad rumalusega ja lapsemeelsusega lahendada ka oma probleeme. Selline muretu ja lõbus elu jätkub kuni ühel päeval äkki…

Ning sellest ajast peale ongi nii, et Kilplased koos oma rumalusega on Kilplaste külast kadunud ja pudenenud laiali mööda kogu maailma ning räägitakse, et neid leidub meiegi seas. Mõnele võib etendus tunduda lõbus, mõnele õpetlik, mõnele nii ühte kui teist.

Etendus on hoogne, seal kõlavad näitlejate esituses neljahäälsed laulud. “Kilplaste küla” on ühes vaatuses, kestab 55 minutit. Lavastusele on originaalmuusika loonud Reet Kõiv, kunstiliselt kujundanud Diana Janson. Lapsemeelseid, kuid samas töökaid ja äärmiselt elurõõmsaid kilplasi mängivad:
Venno Loosaar, Toomas Krall, Kaili Viidas ja Aivo Sadam.
Lavastaja: Erki Aule.
Esietendus 9. aprill 2006